سنگ مصنوعی

سنگ کورین

[section padding=”50px”] [row] [col span__sm=”12″ align=”center”] [row_inner] [col_inner span__sm=”12″] [ux_image id=”392″] [/col_inner] [/row_inner] [gap height=”40px”]

سنگ کورین چیست؟

[/col] [/row] [gap] [row style=”small” width=”full-width”] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”220px” bg=”396″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)” bg_pos=”15% 40%”] [/ux_banner] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”220px” bg=”394″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)”] [/ux_banner] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”220px” bg=”393″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)”] [/ux_banner] [/col] [/row] [gap height=”75px”] [row h_align=”center”] [col span=”10″ span__sm=”12″]

معرفی سنگ کورین

سنگ کورین یک نوع سنگ غیر طبیعی است که شباهت بسیار زیادی به سنگ طبیعی دارد و از متریال ها و مواد مختلفی جهت تولید آن استفاده می گردد که این تنوع در مواد تولید کننده خود موجب متنوع بودن نوع آن شود، که اصلی ترین کاربرد آن استفاده به عنوان سطوح مختلف است که به دلیل پر استفاده بودن و محبوب بودن این نوع سنگ در بین مهندسان و معمارها جهت ساخت و سازها برند ها و شرکت های مختلفی در حال تولید این نوع سنگ هستند. که همین امر موجب شده است این نوع سنگ در قیمت های مختلف و با سطح کیفیتی متفاوتی در بازار به فروش برسد، که چنانچه تا پایان این محتوا با ما باشید بهترین فروشگاه ها و برندهای این نوع سنگ را به شما معرفی خواهیم کرد.
اما به طور کلی می توان گفت کیفیت که سنگ های کورین خارجی دارند با کیفیت سنگ های کورین ایرانی به دلیل استفاده از مواد خاص کاملا متفاوت است، زیرا در تولید سنگ های کورین خارجی از آکریلیک خالص استفاده می شود، اما سنگ کورین های تولید شده در کشور از پلی استر خالص است و هیچ درصدی از آکریلیک در آن پیدا نمی شود. 
 

انواع سنگ کورین

سنگ کورین نیز همچون هر نوع متریال دیگری دارای انواع مختلفی است که به طور معمول تفاوت آن ها در نوع مواد به کار رفته و فرآیند تولید است که موجب می شود انواع مختلفی با ویژگی ها و کاربرد متفاوتی داشته باشند.
به طو معمول انواع سنگ کورین به شرح زیر است:
1 . پودر سنگ
2 . کورین پلی استر
3 . اکریلیک مودی فای 
4 . کورین اکریلیک
مزایای سنگ کورین
از جمله مزایای سنگ کورین می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:
 قابلیت یکپارچه سازی و اجرای بدون درز
در واقع می ‌توان گفت یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که سنگ کورین دارد قابلیت یکپارچه بودن و اجرای آن در نصب بدون درز است، در اصل باید بهتر باشد اینگونه گفت که درزها و محلی که هر دو سنگ کورین به یکدیگر متصل می شود از طریق یک چسب مخصوص که از جنس اپوکسی اکریلیک است پر می ‌شود و در  نتیجه از طریق ساب زدن و همچنین پولیش زدن سطح درز بین دو سنگ به صورت کامل از بین می ‌رود و دیگر هیچ درزی بین دو سنگ مشاهده نمی شود و در آخر یک صفحه یک دست و بدون وجود درز به دست می آید.
 سطح غیر متخلخل 
دومین مزیتی که برای سنگ کورین می‌ توان گفت سطح غیر متخلخل آن است، که می توان گفت که این ویژگی جزو ویژگی های خاص و منحصر به فرد این سنگ به شمار می رود؛ ممکن است برای برخی این سوال پیش بیاید که سطح غیر متخلخل به چه معنی است، در واقع سطح غیر متخلخل به سطحی گفته می شود که در مقابل نفوذ آب و سایر مایعات و مقاومت بسیار بالایی دارد، چنانچه بخواهیم تعریف کاملتری از سطح غیر متخلخل داشته باشیم بهتر است اینگونه بیان کنیم که سنگ کورین یک نوع سنگ با ویژگی ضد آب و همچنین آنتی باکتریال است  و همین ویژگی موجب می ‌شود که سنگ کورین یکی از بهترین گزینه ها برای محیط هایی باشد که می بایست در مقابل آبریزی قرار گیرد، همچون محیط هایی مانند:
• کانتینر آشپزخانه
• صفحه های کابینت
• صفحه روشویی و سرویس های بهداشتی
 امکان بریده شدن سوراخکاری و خم شدن
 یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای که سنگ کورین دارد امکان درآوردن آن به طرح ‌های منحنی شکل و خمشی است، در واقع شاید بهتر باشد این گونه این ویژگی را شرح داد که شما می‌ توانید برای محیط هایی که نیاز به حالت دهی و شکل دادن به سنگ همچون گوشه ها است می توانید از طریق حرارت دادن بالا و قرار دادن در محفظه گرم ورق های کورین را به شکل های دلخواه تغییر داد.
 قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی
یکی دیگر از مزایا و ویژگی هایی که سنگ کورین دارد به دلیل مصنوعی بودن آن امکان ترمیم و تغییر آن است که در برخورد و مواجهه با هر نوع مشکلی می توان آن را از طریق نیروهای کاردان به خوبی ترمیم و تغییر داد و حتی در صورت کهنه شدن این قابلیت را نیز دارد که آن را نو کرد و نیاز به تعویض نباشد.
از دیگر مزیت ها و مزایایی که سنگ کورین دارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:
 ظاهر زیبا و طول عمر بالا
 تولید در تنوع طرح و رنگ
 قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا
 داشتن مقاومت در برابر گرما
 دارای سطحی صاف و صیقلی و این  قابلیت را نیز دارد که مجددا آن را براق کرد
 دارای خواص ضد لک ضد باکتری و ضد حریق بودن
نکته: توجه داشته باشید که چنانچه در خرید سنگ کورین دقت نداشته باشید ممکن است یک جنس غیر مرغوب با کیفیت کم و ماندگاری پایین را به قیمت یک سنگ با کیفیت و مرغوب به شما به فروش برسانند، به همین دلیل جهت تهیه و خرید یک سنگ کورین با تمام ویژگی های ذکر شده با کیفیت بالا توصیه می شود فروشگاه های معتبر را انتخاب نمایید. در پایان این محتوا یک لیست کامل از فروشگاه های معتبر را به شما معرفی خواهیم کرد.
 
[row_inner] [col_inner span__sm=”12″] [ux_image id=”398″] [/col_inner] [/row_inner] [row_inner] [col_inner span__sm=”12″]

معایب سنگ کورین

پیشتر مزایا و ویژگی های سنگ کورین را جهت آشنایی بیشتر شما شرح دادیم، اکنون معایب این سنگ را و محدودیت های استفاده از آن را برای شما شرح خواهیم داد:
 اولین معایبی که سنگ‌کورین دارد تغییر رنگ آن در برخورد با برخی مواد شیمیایی و پاک کننده است، در واقع استفاده از این سنگ در مکان هایی که نیاز به استفاده مکرر از مواد شیمیایی و پاک کننده است توصیه نمی شود، البته ناگفته نماند که این تغییر رنگ را می ‌توان تعمیر و تغییر داد.
 معایب بعدی که سنگ کورین دارد سطح مقاومت پایین و ضعیف آن در مقابل محیط ها و مکان هایی با حرارت بالا و هم چنین محیط هایی است که فشار بسیار زیادی قرار است بر آن وارد شود، به عنوان مثال می توان گفت در کنار گاز جهت قرار دادن تابه و قابلمه های بسیار داغ بر روی آن باید خودداری شود، زیرا همانطور که گفته شد حرارت بالا و همچنین مواد شوینده قوی موجب تغییر رنگ دادن آن می شود که البته این امر نیز قابل تعمیر است.
 معایب بعدی که سنگ کورین دارد کهنه شدن آن به مرور زمان است، یعنی سطح شفاف و براقی که سنگ کورین دارد در اثر استفاده و شست ‌و شوی مکرر به مرور از بین می رود، که البته این مشکل را نیز می‌ توان از طریق سمباده کشیدن به خوبی برطرف کرد و مجدداً یک سطح نو داشته باشید.
 از دیگر معایبی که سنگ‌ کورین دارد نداشتن مقاومت در برابر خش است یعنی سنگ‌ کورین به سادگی خش بر می دارد اما این مشکل نیز قابل ترمیم است.
همانطور که متوجه شدید معایب سنگ کورین بسیار کمتر از مزایا و ویژگی های آن است که البته این مشکلات جزیی را نیز که دارد به خوبی و از طریق روش های ساده قابل برطرف شدن و نو شدن است و جای هیچ نگرانی نیست.
[/col_inner] [/row_inner] [row_inner] [col_inner span=”6″ span__sm=”12″] [ux_image id=”399″] [/col_inner] [col_inner span=”6″ span__sm=”12″] [ux_image id=”400″] [/col_inner] [/row_inner] [/col] [col span=”10″ span__sm=”12″]

کاربردهای سنگ کورین

در خصوص کاربرد کورین می توان گفت تقریبا این نوع سنگ به دلیل ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی که دارد می توان بر روی هر سطحی از آن استفاده کرد، به این صورت که به دلیل مزایا و خاصیت های منحصر به فردی که سنگی کورین دارد می شود این سنگ را بر روی سطح های معمولی همچون صفحه کابینت، صفحه میز و علی الخصوص سطح های غیرمعمول نیز همچون میزهای آزمایشگاهی و غیره به کار برد و بتوان آن ها را نصب و استفاده کرد.
علاوه بر چند مورد ذکر شده از جمله دیگر کاربرد هایی که سنگ کورین مصنوعی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1 . قابل استفاده در فضاهای مسکونی
از سنگ کورین می توان در محیط های فضاهای مسکونی همچون آشپزخانه به عنوان صفحه کابینت کانتر استفاده کرد، همچنین این صفحه را می توان به عنوان صفحه جزیره آشپزخانه نیز انتخاب و نصب کرد. زمانی که از سنگ کورین به ‌عنوان یک سطح کابینت و یا کانتر استفاده می شود ظاهر و شکل آشپزخانه به شکل فوق العاده خاصی تغییر می کند و می توان گفت زیبایی منحصر به فردی پیدا خواهد کرد. در واقع می توان گفت یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین از این نوع متریال  استفاده به عنوان صفحه‌کابینت است. که با ورود به هر خانه ای آن را مشاهده کرد.
از جمله کاربردهای دیگری که سنگ کورین در فضاهای مسکونی دارد استفاده از آن به عنوان صفحه زیر روشویی در سرویس‌های بهداشتی است که همانطور که گفته شد ویژگی و خواص ضد آبی که دارد موجب می‌شود این سنگ به سادگی خراب و کهنه نشود. علاوه بر موارد گفته شده از دیگر کاربردهایی که سنگ کورین در محیط آشپزخانه و فضاهای مسکونی دارد می توان به استفاده از آن به عنوان صفحه سینک ظرفشویی و همچنین به عنوان کاسه روشویی در سرویس‌های بهداشتی نیز که پیشتر ذکر شده اشاره کرد.
2 . قابل استفاده در فضاهای اداری و تجاری
همانطور که میدانید در هر اداره و فروشگاهی قسمتی به اسم پذیرش یا کانتر در نظر گرفته شده است که شخص مراجعه کننده و یا خریدار می بایست به ان قسمت مراجعه کند، این قسمت علاوه بر کاربردی که در اداره ها و فروشگاه ها دارد یک زیبایی خاص و منحصر به فرد نیز به فضا می دهد. این صفحه در ادارات و مراکز تجاری به عنوان صفحه میز منشی و یا صفحه میز صندوق نیز استفاده می شود که ممکن است در این مورد جهت تولید بدنه و همچنین صفحه از سنگ کورین استفاده گردد، اما در برخی موارد نیز ممکن است یکی از آن ها یعنی صفحه میز و یا بدنه از جنس فلز باشد، اما به دلیل طرح های خاص و زیبایی که سنگ کورین دارد چنانچه سطح میز و چه بدنه میز از سنگ کورین باشد یک فضای زیبا و متفاوت به فضا خواهد بخشید.
همچنین در فروشگاه ها می توان از سنگ کورین به عنوان طراحی استند های فروشگاهی استفاده کرده یعنی به عنوان سطح استندی قرار گیرد، که قرار است وسایل فروشگاه بر روی آن چیده شود که این امر خود موجب می شود که محیط فروشگاه بسیار لوکس به نظر برسد.
3 . فضای درمانی و آزمایشگاهی
یکی دیگر از کاربردهایی که سنگ کورین دارد در فضاهای درمانی و آزمایشگاهی است که به دلیل ویژگی غیر متخلخل بودن آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر این فضاهایی همچون شرکت‌ های محصولات غذایی که جهت تولید مواد غذایی و بسته بندی های خود احتیاج به یک سطح کاملا ضد باکتری و بهداشتی پیدا خواهند کرد گزینه اولیه آن ها جهت انتخاب سطح سنگی، سنگ کورین خواهد بود.
به طور کلی می‌ توان گفت که سنگ مصنوعی کورین به دلیل ویژگی ها و مزایای فوق العاده خاص و منحصر به فردی که دارد بهترین گزینه ها جهت انتخاب فضاهای درمانی و آزمایشگاهی به دلیل وجود سطح صاف و ضد باکتری و بهداشتی این سنگ است.

و در آخر

چنانچه قصد دارید به لیست قیمت های روز سنگ کورین دست پیدا کنید توصیه می کنیم به سایت های معتبری که در زیر لینک آن ها را برای شما قرار داده ایم مراجعه نمایید تا لیست کاملی از قیمت سنگ های کورین را همراه با ویژگی های هر کدام مشاهده نمایید.
 
[/col] [/row] [/section] [section padding=”50px” padding__sm=”0px”] [row style=”collapse”] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”280px” height__sm=”280px” bg=”338″ bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)” bg_pos=”51% 94%”] [text_box position_x=”50″ position_y=”50″]

قیمت سنگ کورین

[button text=”کلیک کنید” color=”white”] [/text_box] [/ux_banner] [/col] [col span=”8″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”280px” bg=”397″ bg_pos=”64% 68%”] [/ux_banner] [/col] [/row] [/section]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا