سنگ مصنوعی سمنت پلاست

سنگ مصنوعی سمنت پلاست

سمنت پلاست چیست؟

سیمان پلیمر شده یا به عبارت دیگر سنگ مصنوعی سمنت پلاست که با انجام دادن واکنش‌های پلیمریزاسیون بر روی آن باعث کریستال شدن سیمان و تشکیل شبکه بلوری می‌شد که در نهایت انجام دادن این واکنش‌ها بر روی سیمان ما به سنگ مصنوعی سمنت پلاست می‌رسیم که ۳ برابر بتن مقاومت فشاری و خمشی را بیشتر تحمل می‌کنه.و مثل بقیه سنگ های مصنوعی از جمله سنگ کورین ، سنگ کوارتز و …. دارای مقاومت خوبی نسبت به سنگ طبیعی هستن.
همچنین باعث پیوستگی سطحی محصول، خاصیت آب گریزی و افزایش چسبندگی می‌شه که نسبت به سنگ‌های طبیعی برتری داره. مواد تشکیل دهنده سمنت پلاست عبارت است از آگرگات، سنگ طبیعی سبک وزن، مواد پلیمری، موادهای نانو و ترکیبات عامل‌های معدنی و اصلاح کننده پلیمری ساخته شده.

پیشنهاد طلایی: لیست قیمت سنگ کورین

سمنت پلاست

مقاله مرتبط: سنگ مصنوعی کورین سامسونگ

تاریخچه سنگ صنوعی سمنت پلاست

سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست در سال ۸۶ با همکاری و استفاده از تجربیات شرکت‌های تولید کننده و ساخت مواد شیمیایی پلیمری خاص و همچنین مواد نانو ساخته شد. که با توجه به خواص خاص این محصول به عنوان عایق حرارتی رطوبتی برای پوشش ساختمان در نظر گرفته شد. که رقیب اصلی سنگ‌های ساختمانی است. و البته با وجود این علم که در ساخت نانو سمنت پلاست هست با به کار بردن آن در تولید کف پوش میتونیم بگیم به تکنولوژی دست یافتیم که صنعت موزاییک را به پایان خودش نزدیک میکنه.

و حالا ما از سنگ مصنوعی سمنت پلاست در جاهایی مثل سنگ نمای داخل، خارج ساختمان مثل سنگ نمای آنتیک، انواع کف پوش و سنگ پله است.

سمنت پلاست

تولید سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست :

سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست از انواع ترکیبات و واکنش‌ها و مراحل مختلف که در ادامه به آنها می‌پردازیم درست شده‌‌اند. مثل ماده‌های کانی چسباننده، کربنات و سنگدانه مش بندی شده، تشکیل دادند که ما برای به وجود آوردن مشخصات فیزیکی ظاهری از مواد پلیمری و برای کنترل فرآیند و خاصیت‌های ویژه در محصولمان از مواد نانو استفاده کردیم.
و برای بحث مقاومت در برابر باران‌های اسیدی نور مستقیم خورشید و تنوع در رنگ‌های سنگ از پیگمنتهای معدنی استفاده کردیم و حالا مزایای این همه ترکیب کردن مواد و واکنش‌ها و نانو شدن آن سنگ نما و کف پوش برای استفاده چیا هستن؟

1- سبک بودن سنگ نما سنمت پلاست نسبت به سنگ های طبیعی
2- با توجه به فرمیلاسیون سنگ مصنوعی سمنت پلاست تا 50 درصد عایق صوتی حرارتی هستن
3- سنگ مصنوعی سمنت پلاست مقاومت خوبی در برابر باران های اسیدی ، نور خورشید وبرودت نسبت به سنگ های تراورتن ، آجر نما و … دارن
4- چون جذب آب در سنگ های مصنوعی سمنت پلاست خیلی کمه (بین 2 تا 5 درصد جذب آب دارن) وسیاه نمی شن مثل سنگ های نمای دیگر
5- سهولت در اجرا
6- سنگ مصنوعی سمنت پلاست نسبت به مصالح ساختمانی مصرفی دیگر در کف و بدنه قیمت مناسب تری دارن
7- تنوع زیاد در رنگ و طرح و ابعاد دلخواه
8- سنگ مصنوعی سمنت پلاست کیفیت بالاتری نسبت به بقیه سنگ ها داره
9- از لحاظ دوام و ماندگاری و طول عمر مثل سنگ های طبیعی هستن

موزاییک سمنت پلاست

سنگ مصنوعی سمنت پلاست را میتونیم برش بزنیم ؟

در سنگ‌های مصنوعی سمنت پلاست ما میتونیم برش بزنیم ولی چون با تراکم بالا و مقاومت بالایی این سنگ‌های مصنوعی روبرو هستیم بهتره که برای برش از از صفحات گرانیت و مته الماس استفاده کنیم

موزاییک سمنت پلاست

در چه جاهایی از ساختمان بهتره که از سمنت پلاست استفاده کنیم ؟

اکثر جاها در نمای بیرونی و داخلی ساختمان میتونیم استفاده کنیم و نتها جاهایی که توصیه نمیکنیم برای استفاده از این سنگ‌ها در حمام، اطراف استخر، کلا جاهایی که از کاشی باید استفاده بشه بهتره که سنگ مصنوعی سمنت پلاست را استفاده نکنیم.

دلیل این توصیه ما اینه که در بخش‌های بالا از نظر مالی کاشی و سرامیک ارزون‌تر هستن و دلیل دوم و اصلی این هست که در جاهایی مثل حمام اینها رطوبت زیاد و دائمی وجود داره و ما در تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست از مواد معدنی استفاده کردیم همانند سنگ‌های طبیعی دچار شوره زدگی می‌شوند.

سمنت پلاست

مزایای سنگ مصنوعی سمنت پلاست نسبت به سنگ طبیعی

۱- مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی (۵۰- در سرما و تا ۳۰۰ درجه بالای صفر در گرما را تحمل می‌کند)
۲- بدلیل ترکیبات ساخت این سنگ‌ها دربرابر باران‌های اسیدی و نو خورشید مقاوم هستن
۳- هزینه کمتری دارن
۴- جذب آب کم
۵- نصب آسان و سریع که سرعت اجرایی با بالا می‌بره
۶- قابلیت ساخت در طرح و اندازه‌های متفاوت و با رنگ بندی مختلف و تنوع زیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا